Порошенко пообіцяв кредиторам Антикорупційний суд і нового главу Нацбанку

Порошенко пообіцяв кредиторам Антикорупційний суд і нового главу Нацбанку

— Міжнародний валютний фонд готовий далі підтримувати Київ, — заявила директор-розпорядник МВФ 62-річна Крістін Лагард після зустрічі з президентом України Петром Порошенком, 52 роки, у швейцарському Давосі. 23–26 січ­ня тут відбувся 48-й Всесвітній економічний форум.

 

Український уряд сподівається отримати наступний транш від МВФ вже у травні, повідомив у кулуарах міністр фінансів 42-річний Олександр Данилюк. Основними вимогами фонду назвав створення Антикорупційного суду й призначення глави Нацбанку. 18 січня президент запропонував парламентові на цю посаду Якова Смолія.

 

— Усе було дуже добре. Визначили, які саме кроки потрібні для отримання чергового траншу. Їх небагато, — каже Петро Порошенко. — Ми пришвидшили проведення експертних зустрічей, щоб підготувати законопроект про Антикорупційний суд до другого читання.

 

Президент вніс його до парламенту наприкінці грудня. У січні представники МВФ і Світового банку заявили, що ухвалення законопроекту в нинішньому вигляді означатиме порушення Києвом зобов'язань перед партнерами. Мовляв, тоді Антикорупційний суд не буде незалежним органом.

 

— Немає непереборних перешкод для ухвалення закону про Антикорупційний суд. Обговорення триває лише навколо декількох тез, — говорить економіст Борис Кушнірук, 48 років.

 

— Скажімо, в новому антикорупційному органі буде рада доброчесності, що обиратиме суддів. Суперечка полягає в тому, хто її формуватиме — самі іноземці чи й представники українських неурядових організацій?

 

Також серед вимог Фонду — зміна ціни на газ. Не стільки підвищення її, як перегляд формули підрахунку. Утім, скоріш за все, газ подорожчає після завершення опалювального сезону.

 

— Якщо в бюджеті не вистачає грошей, відкрийте ринок землі, легалізуйте азартні ігри, боріться з контрабандою, запровадьте податок на виведений капітал, що дасть змогу Україні фактично створити офшор. Ресурси можна знайти всередині країни. Тоді кредити МВФ будуть непотрібні, — каже політолог 38-річний Тарас Загородній.

 

 
 
 

Стрічка новин